Koncert k 90. narozeninán Luboše Sluky

01.09.2018

Koncert k 90. narozeninám slavného skladatele (nejen) filmové hudby se uskutečnil 1. září a své návštěvníky naladil na pohodu a příjemnou melancholii babího léta. 


Sobota 1. září byla na zámku v Kvasinách věnována místnímu slavnému rodákovi, Luboši Slukovi. Posluchače potěšili sólistky Moravského divadla Lea Vítková a Lucie Kordová, které zazpívaly jeho ukolébavky, cyklus písní na slova moravské lidové poezie, šansony a blues a nikdo z početných návštěvníků neodešel zklamán. Na úvod Luboš Sluka zavzpomínal, jak kvasinský zámek poznal před 80 lety jako mladý kluk, který přešel na gymnázium v Rychnově nad Kněžnou, kde se seznámil s Jiřím Janečkem, synem majitele kvasinského panství ing. Františka Karla Janečka, který v blízké továrna vyráběl automobily JAWA. S Jiřím se skamarádili a postupně poznal nejen celou rodinu Janečkových, ale i zámek a park vhodný k nejrůznějším klukovinám.
Po koncertu proběhla krátká beseda se skladatelem, který ochotně odpovídal na otázky k hudbě i jeho vztahu k Orlickým horám.

FOTO A VIDEOGALERIE