7. Zámecká neděle s auto-moto veterány

10.03.2019

9. června; Již posedmé se na zámek Kvasiny sjedou téměř všechny automobily a motocykly JAWA spolu s mnoha dalšími krásnými veterány od prvopočátků automobilové historie po americká auta 70. nebo 80. let 20. století :)

A proč takový důraz na JAWY? Protože majitelé zámku jsou Janečci, rodina, která značku JAWA stvořila. František Janeček, zakladatel značky a také slavných zbrojovek, je pradědečkem současné majitelky zámku, paní Soni Klímové-Janečkové. A Františkův syn, František Karel Janeček, dědeček paní Klímové, spoluzaložil značku JAWA a především v Kvasinách založil továrnu na automobily (kterou za socialismu podstrčili Škodovce, která zde vyrábí dodnes), koupil zámek s panstvím a usadil se zde s rodinou. A letos budeme slavit!

Slavit 100 let od založení - firmy Ing. F. Janečka + 115 let od narození jeho syna a pokračovatele Ing. F. K. Janečka, zakladatele automobilky Kvasiny + 85 let od zahájení výroby automobilů v Kvasinách - tak přijďte s námi pobýt :)

A k těm všem naleštěným strojům zahraje náš oblíbený Zakoplaho dixieland z Týniště n. O., který si budete moci vychutnat u dobrého guláše, klobásky a točeného piva ;)